Turyści zachwyceni nietypowym lasem. Zamiast zwykłych drzew można podziwiać dzieła sztuki
Nowa atrakcja w Beskidach przyciągnie rzesze turystów. Teren Nadleśnictwa Łosie w listopadzie zamienił się w galerię sztuki na świeżym powietrzu. Wszystko dzięki inicjatywie znanego artysty pod pseudonimem Andre Rzeźba, który przy użyciu pilarki zamienił stare drzewa w niezwykłe rzeźby.
Nowa atrakcja w Wysowej-Zdrój
W Beskidzie Niskim zamiast uszkodzonych drzew możemy zobaczyć misternie zdobione rzeźby. „Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Drugie życie drzewa” to nowy pomysł Nadleśnictwa Łosie na zwiększenie atrakcyjności turystycznej okolic Wysowej – czytamy w poście zamieszczonym na profilu Nadleśnictwa. Drewniane rzeźby zostały umieszczone wzdłuż trasy z Wysokiej do Blechnarki.
Pod piłę poszły drzewa z widocznymi objawami zamierania. Osobniki stanowiące zagrożenie dla ruchu turystycznego zostały przekształcone w wiekowe eksponaty. Za zgodą i pomocą leśników, artysta o pseudonimie Andre Rzeźba (za którym skrywa się Andrzej Zawadzki) stworzył w małopolskiej wsi prawdziwą wystawę. „Rzeźby wykonane piłą spalinową, a detale zachwycają” – chwalą pomysłodawcy. Wśród przedstawionych postaci znajdziemy niedźwiedzia brunatnego, orlika krzykliwego i sowę. Obok drewnianych posągów umieszczono ławki z tablicami, z których możemy nabyć wiedzę o znajdujących się w okolicy chronionych gatunkach umieszczonych w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt.
Internauci zachwyceni oryginalnym pomysłem
Natura potrafi stworzyć niezwykłe rzeźby, ale człowiek swoimi umiejętnościami jest w stanie jej dorównać. W internecie nie brakuje słów uznania dla oryginalności i jakości pracy Andrzeja Zawadzkiego. „Świetny, nieszablonowy pomysł i wykonanie! Piękne ławeczki do odpoczynku w odpowiednich miejscach. Świetna trasa nawet w deszczowy dzień” – brzmi treść jednego z komentarzy. To niejedyny projekt, który zagości w Beskidzie. Już wkrótce, jak podaje nadleśniczy Bartłomiej Sołtys, na terenie lasu pojawi się więcej ławek z tablicami informacyjnymi, dzięki którym spacerowicze będą mogli odpocząć i dowiedzieć się czegoś nowego o swojej okolicy.